Sıkça Sorulan Sorular

Kargo

Kargomu nasıl takip edebilirim ?

Siparişiniz kargolandıktan sonra Hesabım sayfanızdan kargo takip bilgilerine ulaşabilir ve kargonun takibini yapabilirsiniz.

Kargo Ücreti Nedir ?

Sitemizdeki tüm ürünler ücretsiz kargo ile elinize ulaşmaktadır.

Kargom gecikirse ne yapmalıyım ?

İyibuldum üzerinden aldığınız bir ürün kargo sebebiyle bir gecikme yaşanırsa, bu durum kargo firması ile tarafımızca iletişime geçilip en kısa zamanda çözülmesi için ekibimiz çalışacaktır.

Ödeme

Ödememi yaptım ama sistemde görünmüyor ?

Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız mutlaka tarafımızla iletişime geçiniz.

Ödemem güvende mi ?

İyibuldum.com olarak sitemizden yaptığınız tüm alışverişler sistemimiz tarafından %100 güvenli bir şekilde işlenmektedir.

Siparişler & İadeler

Siparişimi nasıl iptal edebilirim ?

Siparişiniz kargolanmadıysa Hesabım sayfasındaki “Sipariş İptali” butonuna tıklayarak satıcıya iade talebinizi iletebilirsiniz. Satıcı talebinizi gördükten sonra siparişinizi iptal edecektir. Siparişiniz kargolandıysa Hesabım sayfanızdaki “İadeyi Başlat” butonuna tıklayarak “Ürünü kapıdan iade ettim” seçeneği ile iade talebinizi oluşturabilir ve ürünün satıcısından kargoyu geri çağırmasını isteyebilirsiniz. Satıcı, iade kargoyu teslim aldıktan sonra siparişinizi iptal edecektir.

Ürünü değiştirmek istiyorum ne yapmalıyım ?

Teslim aldığınız ürünü değiştirmek istiyorsanız Hesabım/Aldıklarım sayfanızdaki “İade / Sorun Bildir” butonuna tıklayın. Açılan sayfadan yönlendirmeleri takip ederek iade sürecini başlatabilirsiniz. İade süreciyle ilgili destek almak isterseniz iyibuldum Müşteri Hizmetleri ekibine ulaşabilirsiniz.

Satın aldığım ürün ne zaman gönderilecek ?

Ürünlerin kargolanma süresini, ürün sayfalarındaki “Kargo Bilgileri” bölümünde görebilirsiniz. Ürünün satıcısı, ürün sayfasında belirttiği süre içerisinde ürünü göndermelidir. (Mobilya ve beyaz eşya ürünlerinde bu süre en fazla 21 iş günüdür) Satıcı, ürün sayfasında yazan süre içerisinde ürünü kargolamazsa, satıcıya hatırlatma mesajı göndererek son 24 saatlik süreci başlatabilirsiniz. Son 24 saatlik süre içinde de satıcı ürünü kargolamazsa Hesabım sayfanızda “Satışı İptal Et” linki çıkar. Bu link ile işlemi iptal ettiğinizde ürün bedeli kartınıza iade edilir.

Ürünü iade etmek için ne kadar sürem var ?

Hesaplarım-Aldıklarım Hesabım sayfasındaki İade / Sorun Bildir butonuna tıklayarak iade talebi oluşturduktan sonra 72 saat (Ek 24 saat) içinde ürünü satıcıya iade etmelisiniz. Bu süre içinde ürün iade edilmezse ve iyibuldum’a bilgi verilmez ise ürün bedeli satıcıya aktarılır. Ürün bedeli satıcıya aktarılsa dahi Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak ürünü iade edebilirsiniz.

Ürün bedeli kartıma/hesabıma ne zaman iade edilecek ?

İade kargo bilgileri sisteme girildikten sonra, satıcının iade onayı vermesi için 3 iş günü (Ek 24 saat) süresi vardır. Satıcının üç iş günü içinde iade onayını vermediği durumda iyibuldum otomatik olarak satıcıya hatırlatma mesajı gönderek son 24 saatlik süreci başlatır. Eğer bu süre içinde de satıcı iade onayı vermezse iadeniz otomatik olarak yapılır. İade işlemlerinin kredi kartlarına ortalama yansıma süresi 1-2 iş günüdür. Banka kartlarına yapılan iadelerde ise iade tutarının hesaba ulaşması ortalama 7 iş günü sürmektedir.

Ürün bedeli satıcıya aktarıldı. Ürünü nasıl iade edebilirim ?

Hesaplarım-Aldıklarım sayfanızdaki “İade / Sorun Bildir” butonu ile iade talebi oluşturarak 72 saat (Ek 24 saat) içinde ürünü satıcıya iade edebilirsiniz. Ödeme onayı verilen bir ürünün iadesi sırasında iyibuldum, satıcıdan ürün bedelini iyibuldum havuz hesabına yatırmasını ister. Ürün bedeli havuz hesabına ulaştıktan sonra iade tutar kartınıza aktarılır.

İade sürecini nasıl takip edebilirim ?

Hesaplarım-Aldıklarım sayfanızda, iade ettiğiniz ürünün bulunduğu satırdaki “İade Detayı” butonu üzerinden ya da iyibuldum Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek iade sürecini takip edebilirsiniz.

İade süreciyle ilgili bilgi almak için satıcıya nasıl ulaşabilirim ?

Hesaplarım-Mesajlarım sayfanızda satıcıya mesaj gönderebilir, ya da Hesabım-Aldıklarım sayfanızdaki “İade Detayı” butonu ile aynı sayfadan satıcının iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İyiBuldum’dan nasıl yardım alabilirim ?

Hesaplarım-Aldıklarım sayfanızdaki “Sorun Bildir” butonu ile para transferini durdurduktan sonra yardım almak istediğinizde iyibuldum Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.
We’re Here to Help ! Contact us

Ana Menü